Recent News

Newsletter

[contact-form-7 404 "Not Found"]
 

Zakaz wstępu do restauracji z telefonem?

Strona główna / Wszystkie  / Ciekawostki  / Zakaz wstępu do restauracji z telefonem?

Zdjęcie ulubionej potrawy w odwiedzanej często restauracji, a może fotka ze znajomymi podczas odkrywania nowych smacznych miejsc? Wyobraźcie sobie, że taka sytuacja staje się przeszłością i restauracje ogłaszają jednomyślnie – zakazujemy wnoszenia i używania telefonu w naszym lokalu.

Czym argumentują takie działanie? Szacunkiem do gości, którzy oczekują odpoczynku i relaksu bez dzwoniących wciąż telefonów, a także szacunkiem do prywatności dla tych, którzy nie chcą pojawić się na drugim tle fotki wrzucanej na Waszym Facebooku, namiastką ciekawości dla tych, którzy jeszcze nie widzieli dań w restauracji, chęcią wyrażania pracy kucharzy w sposób pozbawiony amatorszczyzny, czyli zdjęciami akceptowanymi wyłącznie z sesji przygotowanej przez restaurację oraz do załogi, która również nie ma ochoty pojawiać się na zdjęciach, które robicie i wrzucacie do sieci.

Czym staje się wtedy restauracja? Enklawą od codziennej bieganiny i wiecznego „wiszenia na telefonie”, czasem do rozmowy i spokojnego jedzenia, momentem, który staje się przeżyciem nie tylko kulinarnym, ale duchowym – dającym szansę odkryć czym jest posiłek na nowo. Co Wy na to? Piszecie się na taki pomysł?

Brak komentarzy
Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.