Recent News

Newsletter

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 
Home / Wszystkie  / Imprezy branżowe  / EuroGastro WorldHotel 2021 – podsumowanie

Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, branża gastronomiczno – hotelarska miała okazję spotkać się na najważniejszej imprezie HoReCa w Polsce. Już po raz 24 targi EuroGastro i WorldHotel były miejscem spotkania dla wszystkich osób poszukujących nowych, ciekawych kierunków i optymalnych rozwiązań dla biznesu gastronomicznego.

 

Trzy dni z życia branży

Przedstawiciele branży HoReCa podczas 3 dni targów mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców, wśród której znalazły się m.in.: profesjonalny sprzęt gastronomiczny oraz meble, urządzenia i akcesoria niezbędne do wyposażenia zaplecza kuchennego, elementy wystroju restauracji i barów, a także oprogramowanie i systemy zarządzania. Ze swymi propozycjami wystąpili również dostawcy produktów żywnościowych dla gastronomii, surowców dla cukiernictwa i piekarnictwa a także napojów bezalkoholowych i alkoholowych oraz kawy i herbaty. W części WorldHotel przedstawiony został asortyment dla obiektów noclegowych i konferencyjnych, począwszy od wyposażenia, poprzez galanterię hotelową nadającą charakter wnętrzom, odpowiednio zaprojektowaną odzież dla pracowników, po środki czystości.

Przygotowane przez Wystawców stoiska były niezwykle różnorodne i atrakcyjne. Odwiedzający je Goście mogli nie tylko uzyskać profesjonalne doradztwo przy wyborze asortymentu, ale również mieli szansę sprawdzić działanie urządzeń, a nawet odbyć szkolenie z ich obsługi. Obecni  na targach eksperci chętnie udzielali rad jak zmodernizować zakład gastronomiczny lub obiekt noclegowy, podwyższyć standard obsługi, zmienić wystrój lokalu czy zwiększyć wybór i jakość oferowanej oferty.

Dodatkową atrakcją na wielu stoiskach – m.in. Winterhalter, Transgourmet czy Unilever – były pokazy gotowania z udziałem mistrzów kulinarnych, podczas których Klienci mogli osobiście ocenić smak i wygląd potraw przyrządzanych na bazie produktów z oferty a także przekonać się, jak działają urządzenia wykorzystywane w ich przygotowywaniu.

 
Oferta edukacyjna
Podczas targów odbył się dwudniowy program edukacyjny „Profesjonalny Menedżer Restauracji”, zorganizowany przez Kongres Szefów Kuchni wspólnie z MT Targi Polska. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem wśród wszystkich osób chcących zdobyć wiedzę potrzebną do prowadzenia biznesu gastronomicznego. Prelegentami byli znani doradcy i eksperci rynku HoReCa. Podczas swoich wystąpień poruszyli ważne zagadnienia z zakresu zarządzania, finansów oraz obsługi klienta w restauracji:
 • Anna Dębska jak maksymalizować zyski i wzrosty sprzedaży w gastrobiznesie
 • Bartosz Peter i Marek Burkacki jak podnosić kompetencje w zawodzie kucharza
 • Rafał Głowacki jak zbudować zgrany zespół w restauracji
 • Katarzyna Waszczuk jak COVID-19 wpłynął na relacje pracownik-pracodawca w gastronomii
 • Piotr Rogowski jak zwiększać zyski wykorzystując cechy i zalety młodszych pokoleń
 • Sławek Głomski jak redukować straty żywności w restauracji o połowę
 • Dariusz Szczepura czy cena jest podstawowym argumentem przy zakupie profesjonalnego urządzenia do kuchni
 • Agnieszka Ciesielska jak organizować wydarzenia dla klienta biznesowego
 • Marek Skała jak rozmawiać z niezadowolonym Gościem
 • Marcin Dyrda jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa Klienta

 

Konkurs na innowację Targów EuroGastro WorldHotel

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • W kategorii „Sprzęt i wyposażenie HoReCa” nagrodę otrzymała firmapl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k za zestaw „Miska z trzciny cukrowej i opaska transportowa” a wyróżnienia firmy: Bela Mesa s.c. za „Porcelanę siloxIht – kolekcje verso, perla i facet”; BWT Polska Sp. z o.o. za „Urządzenie odwróconej osmozy bestaqua 14 ROC Coffee”; Marcin Krowicki Jarosław Krowicki s.c. – marka EcoUse® za „Pisuar bezwodny EcoUse P1.1”
 • W kategorii „Wyposażenie i nowe technologie w hotelu” nagrodę otrzymała firma DORA METAL Sp. z o.o. za Linię „Higiena i bezpieczeństwo” a wyróżnienie firma LSI Software S.A. za „Moduł Marketing Automation”
 • W kategorii “Żywność i napoje dla gastronomii” Jury nie przyznało nagrody 

 

Targi w liczbach

W trakcie tegorocznej edycji targów EuroGastro swoją ofertę przedstawiło 191 firm  z 13 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Ukrainy oraz Włoch. Targi odwiedziło 8 716 profesjonalistów z branży HoReCa, którzy przyjechali z całej Polski a także z Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Litwy, Królestwa Niderlandów, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

 

Organizatorzy już dziś zapraszają Państwa na jubileuszową 25 edycję Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro oraz 14 edycję Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.

No Comments
Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.