Recent News

Newsletter

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 
Home / Wszystkie  / Ciekawostki  / Szef Kuchni bez ambicji

“Ja to nie mam ambicji na gwiazdki Michelin – chcę po prostu nakarmić głodnych ludzi”… tego typu słowa padły niedawno w jednym z ostatnich odcinków Kuchennych Rewolucji. Z jednej strony można by pomyśleć – coś w tym jest, że nie trzeba piąć się aż tak wysoko, by prowadzić dobrą restaurację. Niestety jest drugie dno takiego podejścia. Dobry szef kuchni zawsze powinien zaczynać i kończyć dzień słowami “może nie Michelin, ale chcę zachwycać swoich gości”. Samo nakarmienie to zdecydowanie za mało!

Po czym goście poznają, czy dana restauracja ma szefa kuchni znudzonego życiem i stale powtarzającego te same przepisy na żurek z proszku, czy weselny kotlet z sosem z wiaderka? Przede wszystkim po propozycji dań w karcie menu, na co każdy właściciel też powinien zwrócić uwagę! Nudna karta, nieciekawe, rzadko zmieniające się i sztampowe dania to pierwszy sygnał, że szef kuchni wypalił się w swoim zawodzie. Brak sezonowości produktów i absolutne niezainteresowanie nowinkami w gastronomii oraz modą, to ciąg dalszy pogrążania KAŻDEJ restauracji.

Nie! Nie trzeba myśleć o zdobywaniu najtrudniejszych i najbardziej kontrowersyjnych wyróżnień, ale karmienie ludzi to dziś zdecydowanie zbyt mało, by restauracja odniosła sukces. W dobie gotowości posiłków dostępnych na wynos w wielu sklepach, dziś restauracja musi robić coś więcej niż karmić – przede wszystkim ZACHWYCAĆ. A ta rola zaczyna się od tego, jaką filozofię ma szef kuchni. Może właśnie dlatego zdarza się, że Magda Gessler zamiast pracować nad zmianą pomysłu na profil lokalu musi zaczynać od zmiany ludzkiego podejścia. Bez tego nie ma co malować ścian na inny kolor, czy wprowadzać innej kuchni. Dobry szef kuchni to taki, który powoduje, że wychodząc z restauracji goście myślą – to było prawdziwe kulinarne doznanie! Jestem nie tylko najedzony, ale też naprawdę zadowolony, bo takiego dobrego dania nie jadłem dawno. Natomiast dobra restauracja to taka, do której idzie się z myślą – jestem przekonany, że tak dobrze sam nie ugotuję, a to co w niej zastanę, sprawi mi ogromną przyjemność. Właśnie na to czekają goście. A czy Twój szef kuchni ma ambicje? Kiedy ostatnio to sprawdziłeś?

Fot. visualhunt.com

No Comments
Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.