Recent News

Newsletter

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 
Home / Wszystkie  / Dobra restauracja  / Walentynki w restauracji – spraw gościom przyjemność

Już za kilka chwil będziemy świętować jeden z najpopularniejszych dni w roku – Dzień Zakochanych. To chwila, na którą czekają restauratorzy, ponieważ ogrom par decyduje się wybrać w tym czasie do restauracji i spędzić go poza domem. Choć z jednej strony to prawdziwe żniwo dla restauracji, z drugiej da się zauważyć, że z każdym rokiem oczekiwania gości rosną, a opinie o lokalach, które odwiedzili w ubiegłym roku tuż po tym dniu pokazują, jak często im nie sprostano. Jak więc sprawić przyjemność gościom w Walentynki?

Po pierwsze: ten dzień nie musi być droższy niż zwykle..
Wielu restauratorów uważa, że popularność Walentynek daje im prawo do podnoszenia cen. To błędny tok myślenia, bo goście szybko zauważają takie ruchy i czują się oszukani. Jasne, że spędzą w lokalu dużo czasu i będą chcieli spokojnie porozmawiać, ale wciąż zasługują na uczciwość, która przypłaci dobrymi wspomnieniami – o tym rzadko myślą właściciele restauracji, którzy nie traktują tego okresu jako inwestycji w dobrą promocję lokalu. Ci goście, którzy spędzą miło czas w ich restauracji z przyjemnością do niej wrócą i właśnie w taki sposób należy podejść do przygotowywania oferty na Dzień Zakochanych. Wyższe ceny, to jawne pokazanie – zależy nam na zarobku w ten dzień, a nie na Was – gościach.

Po drugie: ograniczanie czasu wizyty, to nieporozumienie..
Wielokrotnie słyszymy, że w ten dzień restauratorzy mają tylu chętnych, że rezerwacje ograniczają czasowo, np. do 2h. To niesamowita pomyłka i często prawdziwe faux pas popełniane przez nich. Gdy atmosfera robi się naprawdę przyjemna i ma się ochotę zamówić kolejną butelkę wina, kelner przerywa spotkanie informując, że na miejsce odwiedzających restaurację gości, czekają już kolejne osoby. Być wyproszonym z lokalu – to ma być dobre wspomnienie walentynkowe? Absolutnie nie. I tak właśnie podejdą do sprawy goście, którym zostanie zaproponowane takie rozwiązanie. Nie zapominajcie, że restauracja jest dla ludzi, a nie na odwrót!

Po trzecie: coś więcej niż standardowa karta menu..
Coraz bardziej pocieszające jest to, że wiele restauracji decyduje się przygotować specjalne menu walentynkowe, które zupełnie różni się od standardowego i staje się pakietem do wykupienia w okresie poprzedzającym Walentynki, jak i w samym Dniu Zakochanych. Daje to szansę gościom na spędzenie wspólnie czasu w okresie, gdy z każdej strony słyszy się o “miłości unoszącej się w powietrzu” według tego, jak układa się grafik w pracy oraz prywatne obowiązki, niekoniecznie tylko 14 lutego, ale też na kilka dni przed i po, a dodatkowe menu pozwala im wczuć się w klimat, którego oczekują od wspólnej wizyty w restauracji. Restauratorzy – jeśli Wasz Szef Kuchni nie zaproponował tego – koniecznie przeprowadźcie z nim dyskusję, bo Wasza restauracja przestaje być konkurencyjna!

Po czwarte: klimat w restauracji też jest ważny..
Tak, jak przygotowywane są restauracje w okresie przedświątecznym, tak i teraz pora na ozdoby, przyciemnione światło, małe gadżety, które będą wprowadzać gości w nastrój. Wiele dobrych restauracji chwali się działaniami na portalach promujących Walentynki i tych społecznościowych, co podnosi zainteresowanie ich ofertą. Do tego dobra muzyka w tle, a czasem nawet muzyka na żywo, specjalne pokazy kulinarne, dodatkowe atrakcje i goście potrafią przeżyć wyjątkowe chwile, które od teraz będą kojarzyć tylko z tą restauracją. Czy da się lepiej zatem wypromować lokal? Wystarczy odrobina wysiłku.

Po piąte: wizyta ponowna w podziękowaniu za wspólne Walentynki..
Dlaczego nie wykorzystać okresu zwiększonej ilości gości w lokalu i przekazać im specjalne propozycje na kolejną wizytę w lokalu? Może darmowego drinka, albo tańszy obiad – w podziękowaniu za wybór miejsca, które raz prawdopodobnie już dokładnie prześledzili i zdecydowali się na odrzucenie konkurencji. Tak właśnie myślą Ci restauratorzy, którzy traktują swoich gości jak prawdziwy skarb. Wy też o to zadbajcie! Tego właśnie życzą sobie wszyscy, którzy chcą Was odwiedzić w ten wyjątkowy dla nich dzień.

Ps. Zaglądajcie na stronę WALENTYNKI 2017 – tu zebraliśmy dla Was restauracje, które przygotowały specjalne propozycje z okazji Święta Zakochanych. Cudownego dnia Świętego Walentego 🙂

No Comments
Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.